Rankų traumos

Patyrę specialistai ne tik padės susidoroti su nemaloniu skausmu, bet ir suteiks daug naudingų patarimų ateičiai. Taip pat traumuojami kaulai, kremzlės ir raiščiai, sudarantys kelio sąnarį. Peties sąnario rekonstrukcinės operacijos atliekamos artroskopiškai. Vilkėti judesių nevaržančius drabužius. Slidžiuoju laikotarpiu tūkstančiai gyventojų patiria įvairias traumas — rankų, kojų lūžių, galvos sutrenkimų.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos traumatologijos centro vedėjo pareigas laikinai einantis ortopedas traumatologas Alfonsas Šapalas pastebi, jog vasarą dažna trauma — neatsargumo, aplaidumo, neatidumo pasekmė, nes pamirštamas elementarus saugumas pramogaujant ar net dirbant.

Daug skyriuje vyresnio amžiaus žmonių, kuriuos sudėtingi kaulų lūžiai ištinka Centre teikiama antrinė ir tretinė skubi ir planinė stacionarinė bei konsultacinė sveikatos priežiūros pagalba, tad ir pacientų nestinga. Galūnės sužalojamos vejapjovėmis Net ir daug traumų mačiusius ortopedus traumatologus nustebino šią vasarą vienas po kito į skyrių atvežti pacientai, galūnes susižaloję, pjaudami vejapjove kiemo veją.

Skyriaus medikams šią vasarą teko gydyti ne vieną tokį nelaimėlį.

Tačiau ir atidus šaligatvių ir gatvių stebėjimas kartais gyventojus žiemos metu gali priversti pasijusti nejaukiai.

Neatsakingumas, darbo saugos taisyklių nesilaikymas ne retam baigiasi sunkia trauma ir neįgalumu. Dažnai traumų neišvengia medžio apdirbimo meistrai, elektriniais pjūklais, obliais ar kita įranga susižalojantys galūnes. Ypač dažnos rankų traumos, o pasekmės dažnai liūdnos, nes tenka amputuoti pirštus.

rankų traumos

Gydytojas ortopedas traumatologas A. Šapalas sako, kad ne vieną medienos specialistą teko siųsti į Mikrochirurgijos centrą, kur pavyko prisiūti pirštą. Tačiau dažniausiai pirštus tenka amputuoti. Vasaros pramogos baigiasi ir ligoninėje Vasara ir pramogos — neatsiejamos sąvokos.

rankų traumos

Kartais pramogaujant neišvengiama ir traumų. Medikai pastebi, jog dažnas suaugęs, patyręs traumą, buvo neblaivus, tad ir pristigo budrumo, atsargumo.

Dažniausios žiemos traumos: kaip suteikti pirmąją pagalbą ir jas gydyti

Dažnos traumos priežastimi tampa technikos priemonės: keturračiai, vis labiau ir Šiauliuose populiarėjantys rankų traumos paspirtukai. Medikams tenka gydyti ir lūžusias galūnes, ir stuburo traumas, dėl kurių nukentėjusiajam tenka ne tik lazdutę į rankas pasiimti, bet ir į neįgaliųjų vežimėlį atsisėsti.

Visą likusį gyvenimą neįgaliųjų vežimėlyje tenka judėti medikų vadinamiems nardytojams, susižalojusiems dėl neatsargaus nėrimo į nežinomą vandens telkinį žemyn galva. Dažniausiai susižalojama galva ir kaklas. Lūžus kaklo slanksteliams, trūkus nervams, padėti žmogui galima, tačiau išvengti liūdnų pasekmių nepavyksta.

Peties traumos

Šiuos pacientus gydantys neurochirurgai pastebi, jog susižaloja dažniausiai jauni, darbingo amžiaus vyrai. Daugėja pagyvenusių žmonių traumų Ortopedijos traumatologijos centre visą vasarą nestinga pacientų. Laikinai skyriui vadovaujantis ortopedas-traumatologas A. Šapalas sako, jog pacientų skyriuje padaugėjo ne tik padaugėjus traumų, bet ir panaikinus traumatologų rankų traumos aplinkinių rajonų gydymo įstaigose.

Net ir ambulatoriniai pacientai vežami į Šiaulius, kur dirba aukštos kvalifikacijos ortopedai-traumatologai. Ambulatorinės paslaugos teikiamos ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje veikiančiame Skubios pagalbos ortopedijos traumatologijos kabinete, kuriame atliekamas kaulų lūžių fiksavimas ir gydymas, išnirusio sąnario atstatymas ir gydymas, sausgyslių ir raiščių plyšimų operacinis gydymas.

rankų traumos

Stacionaro rankų traumos šią vasarą padaugėjo ir vyresnio amžiaus žmonių, atvykstančių dėl sudėtingų kaulų lūžių, labiau būdingų žiemai. Tik dabar žmonės paslysta ne ant ledo, bet ant šlapio grindinio ir patiria tas pačias slidumo traumas: lūžta čiurnos ir rankos stipinkaulis, lūžta ir šlaunikauliai, žasto kaulai, plyšta raiščiai.

Naujienos / 2018 08 02 Kelio sąnarys ir jo pakenkimai

Retai būna, kad vasarą netektų gydyti nuo laužo ugnies nudegusių žmonių. Šią vasarą tokių pacientų skyriuje dar nebuvo. Medikas sako, jog gali būti, kad karštą vasarą rečiau kuriami laužai, bet norisi tikėti, kad žmonės stengiasi būti atsargesni ir saugoja save.